Warszawa otworzy gabinety ginekologiczne dla niepełnosprawnych kobiet

W Warszawie zostały otwarte dwa nowe gabinety ginekologiczne dla niepełnosprawnych kobiet. Przed uruchomieniem gabinetów przerpowadzone zostały szkolenia Personelu.

„Medycy muszą być wrażliwi na potrzeby badanych. Bardzo ważne jest to, żeby mówić, co się dzieje, co się będzie działo za chwilę, w czasie badania mówić o każdej rzeczy. Ważne jest, żeby nie zostawiać kobiety z niepełnosprawnością wzroku samej i wychodzić z gabinetu. Jeżeli chodzi o kobiety z niepełnosprawnością słuchu, to bardzo ważna jest możliwość skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego” – tłumaczy.

Gabinety mają teraz specjalne wyposażenie. „Nasza przychodnia, zarówno jak i odział położniczy wyposażona jest w nowe łóżka ginekologiczne oraz specjalne podnośniki, które pomagają dostać się na fotel ginekologiczny pacjentkom poruszającym się na wózkach inwalidzkich” – powiedziała Magdalena Brzozowska ze Szpitala Praskiego.

Na wizyty można umawiać się drogą telefoniczną i mailową: Szpital praski – 22 555 12 34 lub przyjazny@szpitalpraski.pl. Przychodnia na Solcu – 883 700 972 – przyjazny@cmsolec.pl.

źródło: rdc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: