Dyrektorka wzięła udział w paradzie równości. Rodzice napisali donos

Dyrektor podstawówki z powiatu sieradzkiego wzięła udział w paradzie równości. Część rodziców napisała na nią donos do proboszcza. „Niestety zaraza LGBT+ dotarła już do Błaszek”

Syn dyrektor szkoły w Błaszkach jest szefem poznańskiej Grupy Stonewall organizującej Marsz Równości. Podczas tegorocznej parady w stolicy Wielkopolski towarzyszył mu brat i rodzice. Rodzinne zdjęcie z tego dnia trafiło do mediów społecznościowych. Udział pani Anety w marszu nie spodobał się rodzicom uczniów.

„Niestety zaraza LGBT+ dotarła już do Błaszek” – piszą w liście do miejscowego proboszcza zaniepokojeni rodzice. W dalszej części donosu sprzeciwiają się udziału dyrektorki w tego typu wydarzeniach. „Jak mamy wytłumaczyć naszym dzieciom to zło, jeśli dyrektorka popiera i reklamuje LGBT+” – pytają autorzy listy.

Co na to dyrektorka? „Mój syn jest dorosły, a to, że jest gejem, nie sprawia, że się go wyrzeknę. Kocham go i będę go wspierać” – czytamy w poznańskiej „Gazecie Wyborczej”. Dodała także, że rozmowa z duchownym przebiegała bardzo spokojnie. Podkreśliła, że jej poglądy nie mogą wpływać na relację z proboszczem, z którym szkoła współpracuje.

Z kolei syn pani dyrektor jest dumny, że ta nie dała się wciągnąć w tak „żenujące zagrywki”. „Wyrażam radość z powodu posiadania tak wspaniałej mamy” – napisał na Facebooku.

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: