Wybory parlamentarne 2019. Budka mówi o walce z Morawieckim

Wybory parlamentarne są coraz bliżej. Wśród polityków trwa pełna mobilizacja. Borys Budka, który jest jedynką na katowickiej liście KO, chce pokonać swojego konkurenta z PiS. A łatwo nie będzie, bo chodzi o premiera.

„Oczywiście bardzo bym chciał uzyskać jako lider lepszy wynik od premiera Morawieckiego, ale zapewniam, że oddałbym wszystko, łącznie ze swoim wynikiem, żeby cała nasza drużyna okazała się lepsza od naszych przeciwników i wierzę, że tak się stanie” – powiedział w piątek Borys Budka.

Polityk jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu nr 31. W tym samym miejscu z pierwszego miejsca w PiS startuje Mateusz Morawiecki.

Budka jest przekonany, że jego ugrupowanie zdobędzie co najmniej połowę mandatów. „Mamy to szczęście, że mamy świetną i bardzo równą listę. Jestem przekonany, że co najmniej 12 osób ma takie same szanse, żeby te 6 mandatów uzyska” – twierdzi.

Polityk chce m.in zablokowania importu węgla ze Wschodu. „Doprowadzimy do tego, że osobom prywatnym będzie opłacało się nie tylko produkować energię, ale również ją sprzedawać po to, by obniżyć ceny” – stwierdził.

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: