Kiedy wróci zima? Sprawdź najnowsze prognozy!

Nadciąga zmiana pogody. Bardzo ciepły początek lutego wkrótce ustąpi pod wpływem ataku zimy. IMGW wydał oficjalny komunikat.

Pierwszy dzień lutego temperatura osiągnęła bardzo wysoki, jak na tę porę roku poziom. Na Dolnym Śląsku było aż 15 stopni Celsjusza. Następnego dnia, w niedzielę na południu i południowym zachodzie kraju temperatura sięgała 10 stopni. Jednak, już niebawem pożegnamy się z wiosenną aurą.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował:

W najbliższym tygodniu nastąpi ochłodzenie, a na południu kraju możemy odczuć nawet atak zimy.

IMGW również prognozuje, że w nocy wystąpią ujemne temperatury w całym kraju: od – 6 st. C do – 1 st. C. Nad morzem i na krańcach zachodnich będzie około 0 – 1 st. C. W dzień temperatura wyniesie nieco powyżej zera od 1 st. C do 4 st. C. Niższych temperatur można się spodziewać na terenach południowych i na wschodzie kraju. Będzie tam – 1 st. C.

Dziecko lekarza dostanie się poza kolejką do przedszkola

Na profilu FB – Pogoda w stolicy, jak i okolicy – informuje o następnych chłodniejszych dniach w stolicy i mroźnym piątku:

Środa będzie dniem słonecznym, ale chłodniejszym niż ostatnie dni – maksymalnie będzie około 1-2°C. Wiatr umiarkowany, północny, a ciśnienie z dzisiejszych 997 hPa wzrośnie do 1025 hPa.

 

W czwartek ponownie pochmurno i przejściowo wtargnie cieplejsze powietrze. Pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a temperatura późnym popołudniem osiągnie do 4-5°C. Wiatr umiarkowany, północny.

 

W piątek powrót wychłodzonej masy z północnego wschodu, dzięki czemu rano będzie do -3/-5°C, a w ciągu dnia około 0°C. Chłodna będzie też noc z piątku na sobotę, do -3/-6°C.

Uważajcie Warszawiacy na siebie w piątkowy poranek i nie dajcie zaskoczyć się zimie!

%d bloggers like this: