Co tam się dzieje!? Seria samobójstw w mławskiej szkole!

W ciągu ostatnich kilkutygodni w powiecie mławskim doszło do trzech samobójstw wśród nastolatków. Najpierw w gminie Strzegowo samobójstwo popełnił 14-latek, miesiąc później zrobił to 18 latek w gminie Wiśniewo. Kilka dni temu samobójstwo popełnił 17-latek z Mławy. Dwaj ostatni uczęszczali do tej samej szkoły średniej tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego. Sprawą zainteresowała się prokuratura!

Szczególnie dramatyczna była śmierć ostatniego z chłopców. 17-letni Adam pozostawił list pożegnalny i wyszedł z domu w nocy z wtorku na środę 29 stycznia. Poszukiwania chłopca ruszyły kilka godzin później. W mieście mówi się, że było to za późno, że policja od razu powinna wszcząć poszukiwania. Jego ciało zostało znalezione po kilku godzinach od zaginięcia. Prokuratura sprawa czy aby na pewno było to samobójstwo.

Mławskie placówki edukacyjne otrzymały specjalne zalecenia jak postępować w obliczu takich zdarzeń.

Jak twierdzą lokalne media: ilość przypadków samobójstw w powiecie mławskim odbiega od średniej krajowej, także wśród młodzieży. Według danych Policji w 2018 roku samobójstwo usiłowało popełnić blisko 750 nastolatków. 92 z nich się udało. Polska jest krajem z najwyższym współczynnikiem samobójstw i prób samobójczych wśród nastolatków w Europie. Wyprzedzają nas tylko Niemcy (przy dwukrotnej liczbie ludności).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: