Porzucił chomiki – grożą mu 3 lata więzienia

Mężczyzna, miał porzucił parę chomików, wiedząc, że zwierzęta czeka pewna śmierć. Chomiki zostały uratowane przez dzielnicowego z Radzymina, który odnalazł zwierzęta i namierzył oskarżonego, który usłyszał już zarzuty.

Mężczyzna, który porzucił zwierzęta, tłumaczył się, że nie jest ich opiekunem, a chomiki chciały mu sprzedać na bazarze w Radzyminie nieznane mu osoby, gdy odmówił, osoby te pozostawiły je w terrarium. Poinformowały, że odbiorą zwierzęta, jak zrobią zakupy. Gdy nie wróciły, ten wystawił zwierzęta z terrarium w miejscu publicznym. Myślał, że ktoś je zabierze”.

Na szczęście chomiki zostały odnalezione przez dzielnicowego z Radzymina starszego aspiranta Michała Kuca, który przewiózł chomiki do sklepu zoologicznego, gdzie należycie o nie zadbano.

Biegli są pewni, że 59-letni mężczyzna popełnił przestępstwo znęcania się nad zwierzętami. Oskarżony powinien był zawiadomić odpowiednie służby o całej sytuacji oraz zapewnić opiekę zwierzętom. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

%d bloggers like this: