Płock: Straż Miejska rozwozi jedzenie osobom przebywającym w kwarantannie

Po raz kolejny strażnicy miejscy zawieźli paczki żywnościowe osobom objętym w Płocku kwarantanną. Paczki przygotowane zostały przez pracowników MOPS-u.

Dostarczenie  produktów żywnościowych nie wymaga bezpośredniego kontaktu. Strażnicy, zanim zostawią pod drzwiami paczkę, dzwonią do osoby objętej kwarantanną.  Po zostawieniu paczki pod drzwiami oddalają się na bezpieczną odległość i dopilnowują, żeby żywność została natychmiast odebrana przez właściwą osobę. Podczas tych działań strażnicy zachowują szczególne środki ostrożności. Mają założone rękawiczki i maseczki na twarzy, pojazd służbowy jest później ozonowany.

W paczce, którą dostają  osoby przebywające na domowej kwarantannie jest  m.in. chleb, mleko, śmietana, makaron, płatki śniadaniowe, olej, cukier, soki, woda, mąka,  puszki, przecier pomidorowy, włoszczyzna i wiele innych rzeczy z których można przez kilka dni przygotowywać sobie posiłki. W paczkach znajdują się również środki czystości i  higieny osobistej

Każdy, kto jest objęty kwarantanną, musi pamiętać, że absolutnie nie wolno mu wychodzić z domu.
a
W ubiegłym tygodniu prawie 20 paczek żywnościowych trafiło również do osób bezdomnych. Wszystko to w ramach wspólnych kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych, prowadzonych przez strażników miejskich i pracowników MOPS-u. Podczas tych działań pracownicy MOPS-u mierzyli  osobom bezdomnym temperaturę oraz tłumaczyli, a nawet wręczali specjalne ulotki z informacjami m.in. dotyczącymi  pierwszych objawów zakażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: