Autostrada A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami coraz bliżej!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała drugą z trzech umów na projekt i budowę autostrady A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Umowa dotyczy zaprojektowania odcinka A2 pomiędzy węzłami Gręzów (zlokalizowanym w gminie Grębków) i Siedlce Zachód (Swoboda) w gminie Siedlce. Ten odcinek autostrady zostanie oddany do użytku kierowcom jesienią 2023 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua, a wartość umowy to około 559,2 mln zł.

W ramach zawartej umowy wybudowane zostaną węzły Gręzów i Siedlce Zachód (Swoboda). Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska (jak ekrany akustyczne) i bezpieczeństwa ruchu drogowego (np. bariery energochłonne).
GDDKiA zwraca uwagę, że na wschód od Warszawy w realizacji znajdują się już dwa odcinki autostrady A2 o łącznej długości 14,8 km: od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Koszt realizacji obu odcinków to 764,3 mln zł. Planowany termin udostępnienia drogi kierowcom to trzeci kwartał 2020 r.

One thought on “Autostrada A2 pomiędzy Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami coraz bliżej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: