Czy znikną korki w północnych dzielnicach Gdyni? Jest pomysł

Około 400-metrowy fragment ul. Kwiatkowskiego w Gdyni zmieni oblicze. Gdyński magistrat ogłosił przetarg na rozbudowę wspomnianej ulicy. Nową drogą pojedziemy za rok. Czy to oznacza, że znikną korki w północnych dzielnicach Gdyni?

Przedsięwzięcie zakłada, że 4 pasów, obok pojawi się 2,5-metrowej szerokości droga rowerowa. Przebudowane zostaną także chodniki po obu stronach trasy. Dodatkowo zostanie zmodernizowane skrzyżowanie z ul. Podgórską. oraz oświetlenie LED.

– Prace projektowe pozwoliły przygotować rozwiązanie, które sprosta dynamicznemu rozwojowi aglomeracji miejskiej w tym kierunku. Inwestycje zrealizujemy kompleksowo wraz z całościową przebudową infrastruktury podziemnej, w tym kanalizację deszczową – mówi zastępca prezydenta Gdańska, Marek Łucyk.

– Zależało nam na wsparciu transportu publicznego, w ramach tego na ulicy Kwiatkowskiego pojawią się buspasy, a także na połączeniu kolejnych elementów: zwiększenia jakości transportowej przy jednoczesnym stworzeniu przestrzeni bezpiecznej i przyjaznej dla mieszkańców dzielnic – dodaje Łucyk.

Na oferty urzędnicy czekają do 10 listopada br. Nową drogą pojedziemy w przyszłym roku, pod warunkiem, że nie będzie problemów.

Warto zaznaczyć, że ulica Kwiatkowskiego stanowi wąskie gardło i generuje korki w północnych dzielnicach Gdyni.

Zobacz również: Wpadka RODO gdańskiego magistratu. Ujawniono dane organizatora marszu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: