Pocięli go maczetą i połamali nogi! Brutalne porachunki

Do aresztu trafił 25-latek z Rumii, który pod koniec czerwca 2020 roku, zaatakował mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został pocięty maczetą, nożem, był także bity pałkami teleskopowymi, zniszczony został także jego samochód.

Policjanci zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali 20 czerwca, w późnych godzinach nocnych. Dyspozytor WCPR przekazał oficerowi dyżurnemu, że przed jednym z bloków na Osowej ma leżeć pobity i zakrwawiony mężczyzna. Patrol który przyjechał na miejsce zastał tam opatrywanego przez pogotowie mężczyznę. Przekazał on, że gdy wychodzi z samochodu, został zaatakowany przez nieznanych mu mężczyzn. Pobity mężczyzna okazał się być poszukiwany przez policję do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności, sam był autorem licznych przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Tak więc nie dość, że został pobity to trafił w ręce stróżów prawa…

Policjanci znaleźli na miejscu maczetę, którą mężczyzna został zaatakowany. Policjanci prewencji i kryminalni z komendy miejskiej, którzy szukali sprawców, rozpytywali mieszkańców i przeszukiwali teren, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Szybko ustalono, sprawców ataku na mężczyznę.

Domowy arsenał

Jednym z nich jest zatrzymany 25-latek. Został ujęty kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Rumi. To czynny pseudokibic jednej z trójmiejskich drużyn piłkarskich. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci w jego mieszkaniu zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia takie jak pałki teleskopowe, noże, broń pneumatyczną, miotacz gazu, środki pirotechniczne w postaci rac, amunicję, naboje startowe. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane do badań biegłemu z zakresu balistyki. Policjanci na poczet przyszłych kar w mieszkaniu 25-latka zabezpieczyli również kilka tysięcy złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut pobicia przy użyciu niebezpiecznych narzędzi za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zawnioskowała o aresztowanie 25-latka. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w areszcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: