Jarosław Sellin: nadal oczekuję przeprosin za słowa o III Rzeszy

Gościem Polskiego Radia 24 w piątek rano był Jarosław Sellin. Wiceszef resortu kultury i zarazem pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości wrócił do reportażu w niemieckim radiu publicznym.

– Nadal oczekuje przeprosin za słowa o III Rzeszy wypowiedziane przez prezydenta Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz – powiedział Jarosław Sellin.

Wiceszef resortu kultury stwierdził, że wciąż czuje się urażony stwierdzeniem, że pracuje dla rządu, który odbiera wolność krok po kroku, jak w III Rzeszy.

Przypomnijmy, że 29 września publiczny program drugiego niemieckiego radia wyemitował reportaż pt. „Eine Straßenbahn namens Danzig. Die PiS-Kampagne gegen Gdansk”, czyli w tłumaczeniu: „Tramwaj o nazwie Danzig. Kampania PiS przeciwko Gdańskowi”.

– Patrzymy na Białoruś, na zrywy, kilkudziesięciotysięczne demonstracje, jak ludzie walczą o swoja godność, myślę z żalem, że Polacy się urządzili w wygodnym ciepełku, że to czy jedna, czy druga rzecz jest ograniczana, to nam nie przeszkadza. Wolność jest zabierana po kawałku, to jest przerażające – przecież tak było w III Rzeszy. Z drugiej strony – jesteśmy tak skrajnie podzieleni. I ten rów między obywatelkami i obywatelami będzie bardzo trudny do zasypania – mówiła w reportażu Aleksandra Dulkiewicz na końcu reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: