Marsz antycovidowców w Gdańsku. Stoją za nim antyszczepionkowcy

W sobotę przed Fontanną Neptuna w Gdańsku rozpocznie się marsz przeciwników ograniczeń wprowadzanych z powodu epidemii koronawirusa pod hasłem „Marsz o wolność”. Uczestnicy przejdą na plac Solidarności. Za wydarzeniem stoi organizacja antyszczepionkowców. Podobne wydarzenie zaplanowano na placu Kościuszki w Gdyni o godz. 15.

Wydarzenie to część kampanii społecznej pod nazwą: #stopCOVID1984 została powołana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. To stowarzyszenie przeciwników szczepień.

Co ważne, podobne marsze odbędą się w wielu miastach na terenie Polski.

„Marsz o wolność” to kontynuacja protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii, a zwłaszcza 6 czerwca (Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień), 10 lipca, 16 sierpnia i 12 września 2020 r. Są to protesty ponad podziałami światopoglądowymi i politycznymi z udziałem różnych środowisk i organizacji, które upominają się o podstawowe prawa i wolności, czyli m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie WIR Masz Głos, Jedność Narodu, Strajk Przedsiębiorców oraz Narodowy Strajk Polaków.

Warto jednak pamiętać, że na marsz należy przyjść w maskach. W przypadku lekceważenia tych obostrzeń policjanci będą stanowczo reagować. Będą kary za brak maseczek. Jeżeli osoba mimo poinformowania przez policjantów, że należy zakryć nos i usta, tego nie zrobi, musi się liczyć z mandatem do wysokości 500 złotych albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.

Marsz antycovidowców w Gdańsku Kampania społeczna #stopCOVID1984 (fot. vaccineappeal.com)
Marsz antycovidowców w Gdańsku Kampania społeczna #stopCOVID1984 (fot. vaccineappeal.com)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: