Miał przy sobie blisko 1000 porcji ziela konopi. Wpadł przez nienaturalne zachowanie

Policjanci z Gdańska zatrzymali 23-letniego gdańszczanina. Mężczyzna w samochodzie miał blisko 1000 porcji środka odurzającego w postaci ziela konopi. Funkcjonariusze ustalili też, że sprawca wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty za popełnione przestępstwa i skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

6 października 2020 roku policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku w trakcie pełnienia służby na terenie Sopotu około godz. 20.00 zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn, którzy wychodząc z budynku stacji paliw wyraźnie zaczęli się denerwować na widok radiowozu przejeżdżającego przez teren stacji. Mężczyźni od razu wsiedli do auta, po czym kierujący gwałtownie ruszył w kierunku wyjazdu. Widząc nienaturalne zachowanie obu mężczyzn policjanci natychmiast sprawdzili co się za tym kryje i zatrzymali do kontroli drogowej forda mondeo, którym jechali.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 23-letni mieszkaniec Gdańska, a pasażerem jest jego 24-letni znajomy. Policjanci od razu wyczuli też silną woń marihuany wydobywającą się z auta. Na pytanie zarówno kierujący i pasażer zaprzeczyli, by przy sobie mieli narkotyki, dlatego funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzili mężczyzn i samochód. W wyniku przeszukania auta policjanci znaleźli schowane w schowku ziele konopi. Ponadto w plecaku mundurowi znaleźli pakunek owinięty folią, w którym także znajdowała się marihuana. Znaleziony towar zabezpieczono, a mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zobacz też: Gdańsk wydał 17 tys. zł na „mega hit” z okazji Sprzątania Świata

1000 porcji ziela konopi

Pracując dalej nad sprawą śledczy ustalili, że znalezione środki odurzające należą do 23-letniego kierowcy. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach ustalono, że gdańszczanin wsiadając za kierownicę złamał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Lęborku zakaz ten obowiązuje od listopada 2019 roku do listopada 2020 roku.

Policjanci przekazali prokuratorowi zgromadzony w sprawie materiał dowodowy i wczoraj doprowadzili do prokuratury zatrzymanego 23-letniego mieszkańca Gdańska. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi, z których można przygotować prawie 1000 porcji konsumpcyjnych oraz zarzut złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami. Po przesłuchaniu prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie dla 23-latka. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w dniu dzisiejszym.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Złamanie sądowego zakazu to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Czytaj również: Policja: nie będzie taryfy ulgowej. Będą kary za brak maseczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: