Pruszcz Gdański. Mężczyzna wpadł w ręce policji przy handlu podróbkami odzieży

Policjanci zatrzymali 23-latka, który sprzedawał odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 100 sztuk ubrań i przedstawili zatrzymanemu zarzut wprowadzania do obrotu podrobionych rzeczy. 

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego ustalili, gdzie 23-letni mężczyzna może wprowadzać do obrotu podrabiane towary. Informacje, które posiadali policjanci, potwierdziły się i pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli ponad 100 sztuk ubrań. Podczas przeprowadzonym czynności funkcjonariuszom towarzyszył biegły sądowy w zakresie znaków towarowych. Specjalista wstępnie określił wartość zabezpieczonych ubrań na kilkanaście tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 23-latkowi zarzutu wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi.

Tego typu przestępstwo jest sklasyfikowane w ustawie Prawo własności przemysłowej, w myśl zapisów której, sprawca musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Policjanci i służba więzienna działała prawidłowo przed morderstwem Pawła Adamowicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: