Kierowcy z gdańskich Stogów pojadą ulicą Stryjewskiego

W poniedziałek w godzinach porannych udostępniona zostanie dla kierowców centralna część ulicy na Stogach. Oprócz ul. Stryjewskiego otwarte zostaną wszystkie przyległe do niej ulice w tym: Skiby, Zimna, Wrzosy, Szpaki i Pawia. Wprowadzona zostanie tu docelowa organizacja ruchu i obowiązywać będzie Strefa Tempo 30 km/h. Cała inwestycja jest opóźniona.

Obecnie wykonawca robót przygotowuje się do wprowadzenia docelowej organizacji ruchu w obszarze ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej na Stogach, gdzie prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe.

Do zakończenia i odebrania inwestycji pozostały roboty, które nie będą już powodowały większych utrudnień. Na ukończeniu są roboty przy budynkach socjalnych oraz na pętli tramwajowej Stogi, na której trwa jeszcze układanie bruku. Po udostępnieniu przejezdności na głównych ulicach, prowadzone będą jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe.

Wykonawca robót będzie przeprowadzał również prace naprawcze tych elementów, które wymagają poprawy. Ewentualne prace wymagające wprowadzenia zmian w organizacji ruchu, z uwagi na funkcjonujący tramwaj, prowadzone będą w godzinach nocnych – wyjaśnia Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska – jednostki podlegającej pod gdański magistrat.

Inwestycja DRMG obejmująca przebudowę torowiska wraz z drogami miała być gotowa w zeszłym roku. 

Zobacz także:  Lewica chce zawieszenia sprzedaży biletów przez kierowców i motorniczych w Gdańsku

Inwestycja z 117 mln zł

Umowa z wykonawcą prac, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. podpisana została w czerwcu 2018 roku. Koszt inwestycji to ok. 117 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach GPKM IVa i jest dofinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, dla którego instytucją zarządzającą jest CUPT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: