Marsz antycovidowców rozwiązany. Uczestnicy nie mieli maseczek

O godzinie 14 przy Fontannie Neptuna w Gdańsk miał odbyć się marsz antycovidowców – tzw. „Marsz o wolność”. Po krótkich przemówieniach i marszu został jednak rozwiązany na wniosek przedstawiciela gdańskiego magistratu. Powód? Uczestnicy nie mieli na twarzy maseczek i nie zachowywali dystansu.

Kilkaset osób miało zamiar przejść sprzed Dworu Artusa na plac Solidarności. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których mieli napisane: „Kto się wyrzeka wolności w imię bezpieczeństwa, nie będzie miał ani jednego, ani drugiego” lub „Maseczka chroni przez COVID-19, jak stringi d–ę przed zimą”.

Wydarzenie przebiegało spokojnie. Uczestnicy spontanicznie, po rozwiązaniu zgromadzenia, jednak przeszli przed budynek gdańskiego Sanepid-u przy ul. Wałowej.

Marsz to część kampanii społecznej pod nazwą: #stopCOVID1984 została powołana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. To stowarzyszenie przeciwników szczepień. Co ważne, podobne marsze miały odbyć się w wielu miastach na terenie Polski. W niektórych miastach udało się je przeprowadzić.

Czytaj też: Rekord zdiagnozowanych przypadków zakażenia COVID-19

„Marsz o wolność” to kontynuacja protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii, a zwłaszcza 6 czerwca (Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień), 10 lipca, 16 sierpnia i 12 września 2020 r. Są to protesty ponad podziałami światopoglądowymi i politycznymi z udziałem różnych środowisk i organizacji, które upominają się o podstawowe prawa i wolności, czyli m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie WIR Masz Głos, Jedność Narodu, Strajk Przedsiębiorców oraz Narodowy Strajk Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: