Marsz antycovidowców rozwiązany. Uczestnicy nie mieli maseczek

O godzinie 14 przy Fontannie Neptuna w Gdańsk miał odbyć się marsz antycovidowców – tzw. „Marsz o wolność”. Po krótkich przemówieniach i marszu został jednak rozwiązany na wniosek przedstawiciela gdańskiego magistratu. Powód? Uczestnicy nie mieli na twarzy maseczek i nie zachowywali dystansu.

Kilkaset osób miało zamiar przejść sprzed Dworu Artusa na plac Solidarności. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, na których mieli napisane: „Kto się wyrzeka wolności w imię bezpieczeństwa, nie będzie miał ani jednego, ani drugiego” lub „Maseczka chroni przez COVID-19, jak stringi d–ę przed zimą”.

Wydarzenie przebiegało spokojnie. Uczestnicy spontanicznie, po rozwiązaniu zgromadzenia, jednak przeszli przed budynek gdańskiego Sanepid-u przy ul. Wałowej.

Marsz to część kampanii społecznej pod nazwą: #stopCOVID1984 została powołana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. To stowarzyszenie przeciwników szczepień. Co ważne, podobne marsze miały odbyć się w wielu miastach na terenie Polski. W niektórych miastach udało się je przeprowadzić.

Czytaj też: Rekord zdiagnozowanych przypadków zakażenia COVID-19

„Marsz o wolność” to kontynuacja protestów, które odbyły się w Polsce od początku ogłoszenia epidemii, a zwłaszcza 6 czerwca (Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień), 10 lipca, 16 sierpnia i 12 września 2020 r. Są to protesty ponad podziałami światopoglądowymi i politycznymi z udziałem różnych środowisk i organizacji, które upominają się o podstawowe prawa i wolności, czyli m.in. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie WIR Masz Głos, Jedność Narodu, Strajk Przedsiębiorców oraz Narodowy Strajk Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: