Ognisko koronawirusa w gdańskim seminarium

Epidemia koronawirusa nie szczędzi nikogo. Teraz dotarła do gdańskich duchownych z Oliwy. W tej sprawie władze Gdańskiego Seminarium Duchownego wydały komunikat. 

U 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Wszyscy pracownicy świeccy seminarium oraz moderatorzy otrzymali wynik ujemny i są zdrowi.

Zobacz też: Rekord zdiagnozowanych przypadków zakażenia COVID-19

– Gdańskie Seminarium Duchowne pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi. Zapewniamy o naszej modlitwie i o nią prosimy – informuje ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Warto zaznaczyć, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, Msza święta oraz inauguracja roku akademickiego w Gdańskim Seminarium Duchownym zaplanowane na 9 października zostały odwołane. 4 października natomiast odbyły się obłóczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: