Stowarzyszenie „Godność” chce odwołania Aleksandry Dulkiewicz w referendum

– Jak tylko koronawirus odpuści, to natychmiast bierzemy się za referendum – mówi Andrzej Michałowski ze Stowarzyszenia „Godność”. Słowa padły w Polskim Radiu 24.

Przypomnijmy, że w wywiadzie dla niemieckiej stacji radiowej Deutschlandfunk prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że wolność w Polsce „jest zabierana po kawałku, to jest przerażające – przecież tak było w III Rzeszy”.

Prezydent ponadto dodała, że „obecna władza wykorzystuje swoją siłę, ustawy przepycha przemocą, nie szanuje praw człowieka”, a jej matka często płacze, twierdząc, że obecnie jest „gorzej niż za komuny”.

– Czasem wolę użyć mocniejszych słów i bić na alarm, ku przestrodze – podtrzymała swoje słowa Aleksandra Dulkiewicz w wywiadzie udzielonym dla Radia Gdańsk.

Zobacz też: Dulkiewicz w niemieckim radiu: „W Polsce jest gorzej niż za komuny”

Stowarzyszenie „Godność”

Przedstawiciele osób represjonowanych w czasach PRL, w tym Stowarzyszenia Godność, zapowiedzieli złożenie wniosku o zarządzenie referendum w sprawie odwołania prezydent miasta Gdańska.

O wspomnianych planach na antenie Polskiego Radia powiedział opozycjonista z czasów PRL Andrzej Michałowski. Jego zdaniem przeprowadzenie referendum w czasie pandemii byłoby niewykonalne.

– Jak tylko koronawirus odpuści, to natychmiast bierzemy się za referendum. Już nawet środowiska związane z PO mają dosyć tego prostactwa ze strony gdańskiego ratusza. To musi się skończyć – powiedział Michałowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: