„Covidowe ławeczki” hitem gdańskiej inwestycji za 117 mln zł

Takiego urzędniczego wymysłu mieszkańcy gdańskich Stogów się nie spodziewali. Ustawiono tam nietypowe siedziska. Mieszkańcy już wymyślili dla nich nazwę. To „covidowe ławeczki”. Skąd taka nazwa? Siedzący na nich zachowują dystans między sobą. Chętnych na korzystanie jest niewielu.

W Gdańsku Stogach kończy się przebudowa torowiska. Była to miejska inwestycja. Umowa z wykonawcą prac, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. podpisana została w czerwcu 2018 roku. Koszt inwestycji to ok. 117 mln zł. Projekt jest realizowany w ramach GPKM IVa i jest dofinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, dla którego instytucją zarządzającą jest CUPT.

Oprócz remontu trasy tramwajowej i dróg, inwestycja zakładała ustawienie obiektów małej architektury. Wśród nich pojawiły się nietypowe siedziska. To krzesełka ustawione w odległości około jednego metra od siebie.

Czytaj również: Straż miejska z powodu epidemii będzie znowu „na pasku” policji

To „covidowe ławeczki”

Zapytaliśmy mieszkańców, co myślą o nowych siedziskach.

– Ładne to, to nie jest. Nie ma oparcia i trzeba być szczupłym, bo siedzisko nie jest za duże – mówi pani Janina ze Stogów.

– Wygląda jak covidowe ławeczki. Takie odległości chyba bym się dystansować. Dziwnie to wygląda. Zamontowałbym zwykłą ławkę z oparciem – mówi pan Tomasz.

Czytaj również: W pudełku po margarynie trzymał 600 porcji amfetaminy

5 thoughts on “„Covidowe ławeczki” hitem gdańskiej inwestycji za 117 mln zł

  1. Mam pytanie: dlaczego od 12 października są opublikowane tylko 2 komentarze? Nikt czytający ten artykuł nie ma ochoty dodać komentarz? Proszę innych czytających o odpowiedź.

  2. Beznadziejny wygląd zarówno miejsc niby do posiedzenia , raz ze mali wygodne , dwa nie wiadomo do czego to ma służyć?? Poza tym czarne donice z czarna ziemia ,które wyglądają jak trumny to obrzydlistwo . Nie mam pije ja co to za genialny architekt Krajobrazowy wymyślił , niech zabierze do siebie do ogrodu i patrzy na to paskudztwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: