Jechał z prędkością 115 km/h na podwójnym gazie przez teren zabudowy

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy w lęborskiej komendzie policji 28-letni kierowca citroena, który mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu, jechał w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/h. Mężczyźnie kierowcy grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów przez co najmniej 3 lata.

W minioną sobotę, 10 października, około godziny 9 rano w Krępie Kaszubskiej (gm. Nowa Wieś Lęborska), w trakcie prowadzonych działań „Trzeźwość”, policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który na terenie zabudowanym, gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h, miał na liczniku 115 km/h.

Mundurowi poddali siedzącego za kierownicą 28-letniego lęborczanina badaniu alkotestem. Wynik badania jednoznacznie wskazał, że mężczyzna miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. W takim stanie lęborczanin prowadził auto, przekraczając przy tym dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Zobacz też: Straż miejska z powodu epidemii będzie znowu „na pasku” policji

Mandat i zarzuty za jazdę z prędkością 115 km/h

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-latka, a za przekroczenie prędkości ukarali go mandatem w wysokości 400 zł.

Mężczyzna usłyszy wkrótce zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: