Pościg ulicami Sztumu za kierowcą z sądowym zakazem kierowania pojazdami

Sceny, jak z amerykańskiego filmu rozegrały się na ulicach Sztumu. 24-letni mieszkaniec powiatu malborskiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Na widok policji postanowił uciekać.

W poniedziałek 12 października policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując miasto, postanowili zatrzymać do kontroli osobowego forda. Kierowca na widok policyjnego radiowozu nagle przyspieszył autem i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg. Kiedy mundurowi dogonili samochód i dali kierowcy sygnały do zatrzymania pojazdu, ten nie reagował i kontynuował ucieczkę.

W trakcie pościgu, uciekający kierujący dopuścił się szeregu wykroczeń m.in. innymi wyprzedzanie na skrzyżowaniach oraz podwójnej linii ciągłej. Mężczyzna w trakcie ucieczki przed funkcjonariuszami stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym po przez wyprzedzanie innych samochodów na wzniesieniach. Po kilku minutach pościgu mundurowi zatrzymali osobowe auto. Jak się okazało, 24-letni mieszkaniec powiatu malborskiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do sierpnia 2021 roku. Mężczyzna został zatrzymany. Osobowy ford został odholowany na parking strzeżony.

Pościg ulicami Sztumu bez szkód

Niebawem 24-latek usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione w czasie jazdy wykroczenia. Na szczęście pościg ulicami Sztumu zakończył się bez szkód.

Czytaj: Kościerzyna. Nieprzytomny chłopiec odnaleziony przez policję w pustostanie 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: