Wojciech Szczurek wyróżniony na gali. Gdynia za wydarzenie zapłaciła 270 tys. zł

W Gdyni odbył się kongres „Perły Samorządu”. Wyniki przygotowanego rankingu okazały się… szczęśliwe dla Gdyni. Najlepszym włodarzem w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców uznano prezydenta Wojciecha Szczurka. Wcześniej miasto za wydarzenie zapłaciło w zamówieniu z wolnej ręki organizatorom 270 tys. zł brutto.

Gdyński ratusz pochwalił się wyróżnieniem – „Perłą samorządu 2020” , imprezą organizowaną przez spółkę Infor Biznes, która jest wydawcą Dziennika Gazety Prawnej. Najlepszym włodarzem w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców uznano prezydenta Wojciecha Szczurka. Natomiast Gdynia wśród samorządów z całej Polski sklasyfikowano na 4. lokacie. Można tu zażartować, że na podium zabrakło pieniędzy w kasie miasta.

Jak podaje Stowarzyszenie Miasto Wspólne, które działa na rzecz wzrostu jakości życia gdynian, Urząd Miasta Gdyni zlecił zamówienie – współorganizację wydarzenia i promocję Gdyni na kongresie na kwotę 219 tys. zł netto (270 tys. zł brutto).

Jak wyjaśnia Stowarzyszenie Miasto Wspólne w zamian miasto otrzymało „ekwiwalent reklamowy”.

Przypominamy, że planowany dług dla Gdyni, to około 1 mld zł. W obliczu tej kwoty 270 tys. zł na galę już wrażenia nie robi.

Wojciech Szczurek jest zadowolony

A co powiedział prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek po wręczeniu nagrody?

– Dobry lider to taki lider, który przede wszystkim współpracuje i buduje zespół. Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem, bo pracuję ze znakomitymi ludźmi. Pewnie nie byłoby tak wielu działań i zmian w naszym mieście, gdyby nie osoby zaangażowane w samorząd. Zresztą myślę, że to wspólna cecha wszystkich, którzy pracują w samorządzie: napędzanie się dobrą energią mieszkańców, budowanie współdziałania. Gdy patrzę dziś na Gdynię, to mogę powiedzieć, że czas samorządu to znakomity czas w historii naszego miasta. Bardzo serdecznie i gorąco gratuluję wszystkim laureatom – mówił prezydent Wojciech Szczurek w studio Dziennika Gazety Prawnej tuż po ogłoszeniu wyników.

Zamówienie z wolnej ręki

Pomysłodawcą i organizatorem projektu Perły Samorządu jest spółka Infor Biznes.  Projekt Perły Samorządu składa się z: cyklu dodatków merytorycznych, kongresu adresowanego do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów, gali wręczenia wyróżnień w prestiżowym rankingu Perły Samorządu – VII edycja.

Infor Biznes zapewnia dziennikarzy prowadzących kongres, przygotowanie programu merytorycznego kongresu, przygotowanie dodatków merytorycznych publikowanych na łamach DGP, przygotowanie materiałów promocyjnych i wystawienniczych i ich wydruk, przygotowanie scenografii podczas kongresu, obsługę przed i w trakcie wydarzenia.

Przy założeniu udziału miasta w charakterze współorganizatora wydarzenia program wydarzenia oraz zawartość merytoryczna dodatków uzgadniana jest z miastem.

Zamówienie było realizowane z wolnej ręki. Tyko spółka Inform Biznes mogła zorganizować taką galę.

Infor zapewniło promocję Gdyni

Ponadto realizowane były działania promocyjne na rzecz Gdyni, w tym między innymi:

 • przyznanie miastu tytułu współorganizatora,
 • zamieszczenie logo Gdyni w reklamach promujących wydarzenie na łamach Dziennika Gazeta Prawna – 25 emisji (format ½ strony),
 • pięć dodatków merytorycznych oraz jeden podsumowujący wydarzenie (każdy o obj. 4 strony) o treści uzgodnionej z miastem wraz z zapowiedzią dodatku na pierwszej stronie DGP z logotypem Gdyni,
 • zamieszczenie reklamy Gdyni (1/2 strony) w każdym z pięciu dodatków merytorycznych,
 • zamieszczenie bannerów promujących wydarzenie na stronach serwisów:www.gazetaprawna.pl, www.forsal.pl, www.dziennik.pl, www.samorzad.infor.pl, www.serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad w okresie styczeń-maj 2020,
 • promocja wydarzenia za pośrednictwem za pośrednictwem mediów społecznościowych Infor Biznes,
 • strona internetowa dedykowana wydarzeniu,
 • udział przedstawicieli miasta w kongresie,
 • stoisko promocyjne Gdyni podczas kongresu,
 • insert materiałów promocyjnych do toreb rozdawanych uczestnikom kongresu,
 • ekspozycja elementów identyfikacji graficznej Gdyni podczas kongresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: