Dulkiewicz składa życzenia dla oświaty. Tymczasem mrozi im pensje

Komu prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz chce się przypodobać składając życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej? Na pewno nie pracownikom oświaty w Gdańsku. W mieście nad Motławą zbliżamy się do dużego kryzysu. Mrożone są pensje w oświacie.

– Za codzienny trud kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń, czynienie cudów, co zdarza się coraz częściej ostatnio, w Dniu Edukacji Narodowej dziękuję niemal 20 tys. pracowników oświaty samorządowej i niesamorządowej w Gdańsku. Z wdzięcznością – napisała na Twitterze, prezydent Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz zapomniała, że jej podwładni wydali zalecenia dla jednostek oświatowych w Gdańsku o wstrzymaniu premii i nagród dla pracowników oświaty. Są problemy m.in. z wypłaceniem pieniędzy zarobionych podczas dodatkowej pracy wykonywanej w czasie nieobecności innego pracownika.

W tej sprawie zalecenie wydał pracownik Urzędu Miejskiego, Grzegorz Kryger. Do tej pory szefowie placówek oświatowych mogli premie i nagrody przyznawać z oszczędności placówki dowolnie. Od teraz muszą się konsultować z pracownikami Urzędu Miejskiego.

Trzeba zachować spokój? Tylko jak?

– Prosimy zachować spokój. Wszystkie wydatki muszą być konsultowane z wydziałem – odpowiada Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska dla Radia Gdańsk.

Oliwy do ognia dodaje fakt, że od nowego roku wzrośnie wynagrodzenie minimalne o 200 zł. Pensje personelu porządkowego zostaną praktyczne zrównane z wynagrodzeniem dla administracji placówek oświatowych.

Takie działanie zdenerwowało związki zawodowe – NSZZ „Solidarność” i Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Oficjalnie miasto Gdańsk takie ograniczenie w wydatkach tłumaczy pandemią koronawirusa. Odpowiedzialnością obarcza też rząd, ze ten przekazuje zbyt małe subwencje oświatowe.

Treść wiadomości do placówek oświatowych w Gdańsku.
Treść wiadomości do placówek oświatowych w Gdańsku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: