Nielegalne kasyna pod lupą policjantów i KAS. Zabezpieczono 6 automatów

Policjanci kolejny raz przyjrzeli się nielegalnemu hazardowi. Funkcjonariusze w jednym z lokali na terenie Tczewa zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tczewskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie przeprowadzili na terenie Tczewa wspólne działania ukierunkowane na zwalczenie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem.

Funkcjonariusze w jednym z lokali ujawnili i zabezpieczyli 6 nielegalnych urządzeń, które stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu przez Krajową Administrację Skarbową. Zabezpieczone nielegalne urządzenia przygotowane do gier hazardowych zostały wycenione na kwotę 60 tys. złotych. Policjanci zapowiadają dalsze takie kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Ponadto za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: