86-latek wyrzucił 20 tys. zł przez balkon. Padł ofiarą fałszywych policjantów

Sprawcy, podszywając się pod policjantów, okradli starszego mężczyznę. Mieszkaniec Gdańska stracił 20 tys. zł, po tym, jak odebrał telefon z informacją, że jego pieniądze są zagrożone.

Ofiarą oszusta padł 86-letni mężczyzna, który zgłosił się do policjantów i powiedział im, że został oszukany. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podał się za funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i twierdził, że oszuści próbują ukraść z konta bankowego mężczyzny pieniądze, a policjanci przygotowali zasadzkę na sprawców.

Fałszywy funkcjonariusz kazał mężczyźnie iść do banku, wypłacić pieniądze i robić wszystko zgodnie z instrukcjami, które będzie mu przekazywał na bieżąco przez telefon. Senior postąpił zgodnie z instruktażem przekazanym przez oszusta, wypłacił pieniądze i wyrzucił je przez balkon. Mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdy 86-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów żerujących na osobach starszych, powiadomił policjantów.

Kryminalni pracują nad zatrzymaniem sprawców tego przestępstwa.

Zobacz też: Nielegalne kasyna pod lupą policjantów i KAS. Zabezpieczono 6 automatów

Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie żadnych kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Niestety dopiero po wszystkim ofiara orientuje się, że została oszukana. Bardzo często przekazują oszustom oszczędności swojego życia, a nawet zaciągają kredyty.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia.

Zobacz również: Policjanci odnaleźli 73-letnią kobietę z Gdyni

Dzwońmy pod numer 112

Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach, jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy. Nigdy tez nie informują o przeprowadzanych przez siebie „tajnych” akcjach. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję. 112 to numer alarmowy, pod którym mogą Państwo uzyskać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: