86-latek wyrzucił 20 tys. zł przez balkon. Padł ofiarą fałszywych policjantów

Sprawcy, podszywając się pod policjantów, okradli starszego mężczyznę. Mieszkaniec Gdańska stracił 20 tys. zł, po tym, jak odebrał telefon z informacją, że jego pieniądze są zagrożone.

Ofiarą oszusta padł 86-letni mężczyzna, który zgłosił się do policjantów i powiedział im, że został oszukany. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podał się za funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i twierdził, że oszuści próbują ukraść z konta bankowego mężczyzny pieniądze, a policjanci przygotowali zasadzkę na sprawców.

Fałszywy funkcjonariusz kazał mężczyźnie iść do banku, wypłacić pieniądze i robić wszystko zgodnie z instrukcjami, które będzie mu przekazywał na bieżąco przez telefon. Senior postąpił zgodnie z instruktażem przekazanym przez oszusta, wypłacił pieniądze i wyrzucił je przez balkon. Mężczyzna stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gdy 86-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów żerujących na osobach starszych, powiadomił policjantów.

Kryminalni pracują nad zatrzymaniem sprawców tego przestępstwa.

Zobacz też: Nielegalne kasyna pod lupą policjantów i KAS. Zabezpieczono 6 automatów

Policjanci nigdy nie proszą o pieniądze

Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie żadnych kwot pieniędzy. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Niestety dopiero po wszystkim ofiara orientuje się, że została oszukana. Bardzo często przekazują oszustom oszczędności swojego życia, a nawet zaciągają kredyty.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej, po czym nawiązują kontakt. Podają się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela, a ostatnio najczęściej policjanta. W tym ostatnim przypadku informują najczęściej, że prowadzą akcję przeciwko przestępcom, którzy okradają ludzi z oszczędności ich życia.

Zobacz również: Policjanci odnaleźli 73-letnią kobietę z Gdyni

Dzwońmy pod numer 112

Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach, jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy. Nigdy tez nie informują o przeprowadzanych przez siebie „tajnych” akcjach. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję. 112 to numer alarmowy, pod którym mogą Państwo uzyskać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: