Atak syna Ryszarda K. na operatora kamery TVP

– Zestrzelę Ci tego drona. Już nie żyjesz – opowiada Bartosz Stracewski. Dziennikarz TVP takie słowa usłyszał od syna Ryszarda K. podczas czynności dziennikarskich. Gdy inne media odjechały z miejsca syn biznesmena zaatakował operatora kamery publicznej telewizji.

Do zdarzenia doszło w pobliżu posiadłości Ryszarda K. W pewnym momencie do ekipy TVP podszedł syn biznesmena. – Uderzył operatora kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię – relacjonuje dziennikarka TVP Małgorzata Rakowiec. Na miejsce przyjechała policja oraz karetka.

Inny dziennikarz gdańskiego ośrodka telewizji – Bartek Stracewski tak opisuje całą sytuację.

„Zestrzelę ci tego drona. Już nie żyjesz.” Mniej więcej takie coś usłyszałem od rosłego mężczyzny, który – w obecności wielu kamer – odważny był tylko przez płot. Kiedy większość odjechała przeszedł od słów do czynów, uderzając pięściami, przewracając na ziemię i kopiąc – leżącego – mojego redakcyjnego kolegę.

W czwartek CBA zatrzymało Romana Giertycha. Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda K. oraz dziesięć innych osób.

Przypomnijmy, że zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Czytaj też: CBA zatrzymała pomorskiego biznesmena Ryszarda K.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: