CBA zatrzymała pomorskiego biznesmena Ryszarda K.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zatrzymali pomorskiego biznesmena Ryszarda K. Wraz z nim zatrzymany został też adwokat Roman G. – poinformowała prokuratura.

Do zatrzymania doszło w czwartek. „Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej” – przekazała w komunikacie prokuratura.

„Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki” – wskazano.

Czytaj też: Atak syna Ryszarda K. na operatora kamery TVP

W komunikacie dodano, że po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014.

Czytaj też: Pościg ulicami Sztumu za kierowcą z sądowym zakazem kierowania pojazdami

Jeden z najbogatszych Polaków

Ryszard K. to polski inżynier, przedsiębiorca, miliarder; jeden z najbogatszych Polaków (notowany w latach 1994–2013 na liście tygodnika „Wprost”). W kontrolowanych przez siebie firmach zatrudniał lub zatrudnia byłych oficerów służb specjalnych lub polityków: w 2005 Wiesław Walendziak został wiceprezesem Prokom Investments oraz członkiem w radzie nadzorczej Biotonu.

W radzie nadzorczej Biotonu zasiadał także Sławomir Petelicki (do lipca 2007) razem z Wojciechem Raduchowskim-Brochwiczem. Krzysztof Pusz w latach 1994–1996 był w Prokomie dyrektorem ds. marketingu.

W 2008 roku znalazł się w rankingu Miliarderów Świata miesięcznika Forbes na 897. miejscu, z majątkiem szacowanym na 1,3 mld dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: