Sławomir Nowak zostaje na dłużej w areszcie. Jest postanowienie sądu

Sławomir Nowak na razie nie opuści aresztu. Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił wniosek prokuratury i przedłużył o kolejne trzy miesiące stosowanie aresztu wobec byłego szefa resortu transportu. Sławomir Nowak według jego obrońcy nie przyznaje się do winy i będzie odwoływać się od tej decyzji.

Sędzia na zamkniętym dla publiczności posiedzeniu zgodził się z argumentami prokuratora, który dowodził, że śledztwo ma duży ciężar gatunkowy. Działania prokuratorów wymagają jeszcze przeprowadzenia wielu czynności, tak by zabezpieczyć dowody.

Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do wniosku o przedłużenie Sławomirowi Nowakowi aresztu o kolejne trzy miesiące.

Czytaj: CBA zatrzymała pomorskiego biznesmena Ryszarda K.

Zarzuty korupcyjne

Były minister transportu i były szef ukraińskiej dyrekcji dróg został zatrzymany 20 lipca. Wraz z nim został zatrzymany jego wieloletni znajomy, biegły księgowy Jacek P., a także emerytowany pułkownik Wojska Polskiego, były szef GROM Dariusz Z.

Dariusz Z. wpłacił wyznaczoną przez sąd kaucję i jest już na wolności. Z kolei wobec Jacka P. sąd przedłużył w czwartek areszt o dwa miesiące, choć wniosek o przedłużenie tego aresztu wpłynął do sądu dopiero kilka dni temu.

Cala trójka miała – według CBA i prokuratury – stworzyć zorganizowana grupę przestępcza, by brać łapówki od firm starających się o kontrakty na Ukrainie.

Prokuratura rozszerzyła zarzuty wobec Sławomira Nowaka. Zarzuciła mu, że co miesiąc pobierał około 3,7 tysiąca złotych łapówki od byłego prezesa PKN ORLEN. W ten sposób Dariusz K. miał mu się, zdaniem śledczych, odwdzięczyć za pomoc w objęciu spółki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: