Dulkiewicz brnie. Zamiast zająć się miastem broni Romana Giertycha

Niewiele zmienia się w postępowaniu Aleksandry Dulkiewicz. Prezydent Gdańska zamiast zająć się sprawami miasta dalej zajmuje się publicznie, które nie przynoszą korzyści jego mieszkańcom.

 – Zatrzymanie mec. Giertycha i innych pod zarzutem wyprowadzenia 90 mln… Ile kosztowały wybory pocztowe premiera Sasina? 70 czy 80 mln? Czy był wyrok sądu, że premier Morawiecki złamał Konstytucję? Mmhh…ciekawe kiedy będą zatrzymania? Wczoraj padł rekord 8099 zakażonych! – napisała na Twitterze, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

To kolejny dowód na to, jak daleko od spraw miasta jest obecny włodarz. Takie publiczne wpisy nie przynoszą w najmniejszym stopniu korzyści mieszkańcom, a do czego prezydent została powołana.

Pomorscy samorządowcy – Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Karnowski i Mieczysław Struk – na razie nie udzielili poparcia Romanowi Giertychowi, tak jak było to w przypadku zatrzymania Sławomira Nowaka, byłego szefa resortu infrastruktury za rządów Platformy Obywatelskiej.

Czytaj też: Atak syna Ryszarda K. na operatora kamery TVP

Internauci odpowiedzi

Tyle że te 70 mln Sasina to prawdziwa strata. 90 mln, w które niby zamieszany był Roman Giertych to póki co, ktoś, coś, gdzieś, jakaś spółka, na razie nie możemy powiedzieć itd ..

Radzę policzyć ile wydano na kampanię prawdziwej prezydent i dublera. Ile wydajecie na pierdoły nikomu niepotrzebne. O zatrzymania proszę się nie martwić, jak okażą się konieczne to się odbędą. Może lepiej zająć się pandemią bo chyba od tego też Pani jest.

Różnica jest taka, że Sasin nie wziął tej kasy na prywatne konto. Gdyby nie wymiana kandydata PO na liście, to nic by się nie zmarnowało. Natomiast R. Giertych zwyczajnie się wzbogacił.

W czwartek CBA zatrzymało Romana Giertycha. Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda K. oraz dziesięć innych osób. Przypomnijmy, że zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Zobacz też: CBA zatrzymała pomorskiego biznesmena Ryszarda K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: