Jest źle. 222 gdańszczan poparło ruch Trzaskowskiego 📹

– Celem ruchu jest stworzenie dekalogu najważniejszych spraw, na które wszyscy patrzymy tak samo – powiedział prezydent Warszawy. Rafał Trzaskowski w sobotę, 17 października, zainaugurował swój ruch społeczny o nazwie „Wspólna Polska”. W Gdańsku poparły ruch… 222 osoby.

Pomorze jest kolebką Platformy Obywatelskiej. Tutaj od lat „liberalni” politycy szeroką ławą zajmują miejsca w radach na różnych szczeblach samorządu i w Sejmie. Członkowie PiS mogą marzyć o takich wynikach. Nawet w ostatnich wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski, kandydat  zdobył ponad 70 % poparcia.

Rafał Trzaskowski w sobotę, 17 października, zainaugurował swój ruch społeczny o nazwie „Wspólna Polska”. Wydawałoby się, że Gdańsk to teren, który będzie sprzyjał wydarzeniom polityka ze stolicy. Można było sądzić, że na przeszkodzie nie powinna Trzaskowskiemu nawet stanąć epidemia koronawirusa.

Tymczasem liczba sympatyków to ogromna niespodzianka. W Gdańsku poparły jego ruch … 222 osoby.

Do budowy ruchu za bardzo ręki nie dołożyli politycy PO z regionu, a także sympatyzująca z Rafałem Trzaskowski, prezydent Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz.

O głosach poparcia Rafał Trzaskowski mówił w czasie inauguracji.

Trzaskowski zadeklarował w sobotę, że chce Polski, „w której władza działa z myślą zarówno o mieszkańcach wsi, jak i mieszkańcach i dużych miast”.

– Polski, w której media publiczne informują, edukują, kształcą, bawią bez obłudy, kłamstwa i manipulacji, Polski, w której miłość do ojczyzny i troska o polską kulturę i tradycję nie stoi w sprzeczności z szacunkiem wobec Unii Europejski, Polski, w której politycy skupiają się przede wszystkim na rozwiązywaniu konkretnych problemów – służby zdrowia, nierówności w edukacji oraz jakości kształcenia, walki o każde miejsce pracy czy podjęcia wyzwań wynikających z katastrofy klimatycznej – podkreślał prezydent stolicy.

Zobacz też: Dulkiewicz brnie. Zamiast zająć się miastem broni Romana Giertycha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: