Nocna kontrola w gdańskich lokalach pod kątem COVID-19 📹

Gdańscy policjanci sprawdzali, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących przepisów związanych z COVID- 19. Policjanci przeprowadzili również kontrole lokali. Tym razem wzięli pod lupę kluby zlokalizowane w rejonie ul. Stągiewnej, Lektykarskiej, Długiej i Długiego Targu.
W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze ukarali mandatami 60 osób za nieprzestrzeganie przepisów, kolejne 13 osób pouczyli, a wobec 11 skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Policjanci z Gdańska po raz kolejny kontrolowali również nocne lokale pod kątem stosowania obostrzeń związanych z COVID- 19 oraz sprzedaży alkoholu. W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji, wydziału dochodzeniowo- śledczego, kryminalni i policjanci prewencji.

 – Działania funkcjonariuszy tej nocy skupione były również na lokalach rozrywkowych. Policjanci ustalili, że sprzedawano w nich alkohol niezgodnie z posiadanymi przez te kluby zezwoleniami. Czynności w dwóch klubach, funkcjonariusze wykonywali w porozumieniu z gdańską prokuraturą – mówi st. asp.Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W wyniku prowadzonych działań policjanci przesłuchali m.in. obsługę lokalu, zabezpieczyli dokumentację związaną ze sprzedażą alkoholu, wydruki paragonów oraz inne dokumenty, które mogłyby stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu. Czynności w sprawie cały czas trwają, analizowany jest zebrany materiał, śledczy ustalają m.in., jak długo handlowano alkoholem w lokalach.

 – Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia lub wbrew jego warunkom to przestępstwo. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych – podkreśla Kamińska.

W wyniku kontroli lokali funkcjonariusze w klubach nie stwierdzili złamania zasad reżimu sanitarnego, w których podjęto 5 interwencji i wylegitymowano 60 osób.

Pamiętajmy, że Gdańsk od dziś objęty jest czerwoną strefą i na jego terenie obowiązują zaostrzone obostrzenia. Stosujmy się do tych ograniczeń i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: