Trójmiejskie hotele i apartamenty w strefie czerwonej. Brak rezerwacji i niskie ceny

Zaledwie 150 zł za dobę trzeba zapłacić, by móc w październiku spędzić noc w 4-gwiazdkowm hotelu w Trójmieście.  Co ważne, to nie jest oferta dla jednej, a dwóch osób. Wprowadzenie strefy czerwonej to nie jest dobry czas dla firm prowadzących usługi hotelarskie.

Przyjrzeliśmy się ofertom za nocleg w najważniejszych hotelach w Trójmieście. Postanowiliśmy je sprawdzić z uwagi na wprowadzoną w sobotę czerwoną strefę. Podkreślmy, że usługi hotelarskie i noclegowe nie uległy zawieszeniu.

Rozstrzał cenowy w takich serwis jak Booking.com, czy Hotels.com wśród hoteli 4- i 5-gwiazdkowych wynosi nawet 400 zł za dobę dla dwóch osób. Jednak, Ci najdrożsi za chwilę zapewne zweryfikują swoje ceny na rynku.

W centrum Gdańska w hotelu 4-gwiazdkowym można już przenocować płacąc zaledwie 150 zł za pokój dla dwóch osób. Cena rośnie o około 50 zł jeśli zdecydujemy się dokupić śniadanie. Najtańszy 5-gwiazdkowy hotel w Trójmieście oferuje nocleg za od 300 zł za dobę.  Niektórzy utrzymują ceny do 500 zł.

Maleje baza obiektów – apartamenty w strefie czerwonej

Ceny w apartamentach prywatnych zaczynają się od 80 zł za dobę. Do kieszeni wynajmujących realnie trafia jednak jeszcze mniej pieniędzy z uwagi na koszty wynajmu.

Drastycznie zmalała też baza obiektów, w których można przenocować. Jeszcze w zeszłym roku o tej porze było ich prawie 2,5 tysiąca w samym Gdańsku. Natomiast w tej chwili jest ich 1,4 tysiąca obiektów. Część osób zdecydowała się zawiesić usługi i przejść na wynajem długoterminowy.

Listopad będzie jeszcze gorszy?

Listopad to jeden z najgorszych miesięcy w wynajmie krótkoterminowym, czy usługach hotelarskich. Dzieje się naprawdę wtedy niewiele. Do tego postępująca nadal pandemia pogarsza sytuację. Listopad może być wyjątkowo trudny.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: