Gdańsk. 33-latka okradała szafki pracowników dyskontu

Policjanci zatrzymali pracownicę jednego ze sklepów znanej sieci marketów spożywczych w Gdańsku. Kobieta, która okradła szafki innych pracowników, następnie płaciła ukradzioną kartą. 33-letnia gdańszczanka usłyszała zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

W minioną sobotę policjanci z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów spożywczych znanej sieci pracownica najprawdopodobniej okradła pracownicze szafki. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i podczas rozmowy z pracownikami sklepu ustalili, że do kradzieży doszło w dniu poprzednim. Okradzione osoby powiedziały policjantom, że podejrzewają nową pracownicę, która jest u nich zatrudniona od kilku dni.

Policjanci wylegitymowali kobietę. Była nią 33-letnia mieszkanka Gdańska. Funkcjonariusze podczas kontroli zabezpieczyli przy kobiecie banknoty o nominałach, jakie zostały ukradzione z pracowniczych szafek. Dodatkowo policjanci sprawdzili samochód kobiety i ujawnili w nim dwie karty bankomatowe należące do okradzionych pracowników sklepu. Jak się okazało, kobieta zdążyła dokonać nimi kilku płatności.

33-latka została zatrzymana i spędziła noc w policyjnym areszcie. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia. Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: