Policjanci zapobiegli kibicowskiej „ustawce”

Mundurowi ustalili, że do Lęborka wybierają się pseudokibice i może dojść do siłowej konfrontacji pomiędzy nimi. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych zapobiegły planowanej „ustawce”. Policjanci zabezpieczali w ubiegłą sobotę mecz piłkarski.

W minioną sobotę blisko 130 funkcjonariuszy policji zabezpieczało mecz piłkarski lęborskiego i słupskiego klubu. Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu oraz kontrolowali trasę przemieszczania się kibiców Pogoni Lębork, Gryfa Słupsk oraz sympatyzujących z nimi kibiców Chojniczanki Chojnice.

Ustalenia policjantów jak i rozpoznanie sytuacji wskazywały na to, że poruszający się prywatnymi samochodami pseudokibice będą dążyli do tzw. „ustawki” w kompleksie leśnym na terenie powiatu lęborskiego. Wyznaczeni przez dowódcę akcji funkcjonariusze kontrolowali trasę przemieszczania się blisko 20 pojazdów z pseudokibicami oraz miejsce, w którym ujawnili grupę około 50 pseudokibiców lęborskiej drużyny.

Pozostali funkcjonariusze zabezpieczali teren stadionu, gdzie zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców, skutecznie izolując ich od siebie. Mimo, że sposób przemieszczania się kibiców i ich zachowanie polegające m.in. na fałszywym zawiadomieniu o „ustawce” w rejonie Cewic, jednoznacznie wskazywało na to, że dążą do konfrontacji, próbując przy tym rozdzielić siły policyjne, szybka reakcja policjantów nie dopuściły do spotkania i eskalacji agresywnych zachowań.

Udaremniona próba kibicowskiej ustawki (fot. KWP Gdańsk)
Udaremniona próba kibicowskiej ustawki (fot. KWP Gdańsk)

Kontrola policji

W trakcie prowadzonych działań mundurowi wylegitymowali 125 osób, a na jedną z nich nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł za zakłócanie porządku publicznego. W związku z fałszywym zgłoszeniem o „ustawce” lęborscy policjanci prowadzą czynności o wykroczenie z art. 66 kw.

Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjantów mecz przebiegł bez zakłóceń i nie doszło do żadnych poważnych incydentów zarówno w obrębie stadionu, jak i na trasie przemieszczania się kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: