Ryszard Krauze o pobiciu operatora TVP: „syn bronił troszkę honoru ojca i rodziny”

Ryszard Krauze, pomorski biznesmen odniósł się do pobicia operatora TVP, które miało miejsce w miniony czwartek. Sprawcą był syn biznesmena.  Ryszard Krauze stwierdził, że jego syn „bronił troszkę honoru ojca i rodziny”.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w pobliżu posiadłości Ryszarda K. W pewnym momencie do ekipy TVP podszedł syn biznesmena. – Uderzył operatora kilkukrotnie w twarz, wywrócił na ziemię – relacjonowała w czwartek dziennikarka TVP Małgorzata Rakowiec. Na miejsce przyjechała policja oraz karetka.

Do wydarzenia sprzed kilku dni dla telewizji TVN24 wypowiedział się Ryszard Krauze.

– Jest to bardzo mocno rozdmuchane i myślę, że niepotrzebnie. (…) Nobody is perfect (z ang. Nikt nie jest idealny), w emocji, afekcie można coś tam popełnić, ale na pewno go nie pobił – mówił dalej biznesmen. – Za syna przepraszam wszystkich publicznie oczywiście, bo nie powinien tak się zachowywać, ale trochę wyrozumiałości poproszę – dodał Krauze.

– Mój syn nie mógł go pobić, bo jest słusznych rozmiarów. Nie nie będę go usprawiedliwiał, bronił troszkę honoru ojca i rodziny. No tam go lekko przesunął, no ale nie tak, żeby go pobił. Dowiem się szczegółów – mówi Krauze.

Nie będzie aresztu dla 31-letniego Aleksandra K. – tak zdecydował sąd. Mężczyzna może wrócić do domu. Prokuratura wnioskowała o 3 miesiące aresztu. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Mężczyzna usłyszał też zarzut pobicia.

Czytaj też: Policja zatrzymała syna Ryszarda K. podejrzewanego o pobicie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: