Trzy nowe przystanie kajakowe na Pomorzu

Choć pogoda nie zachwyca w ostatnich dniach, to i tak kajakarzom polecamy kolejne miejsca do slipowania. Nowe przystanie powstały na Czarnej Wodzie w Jastrzębiej Górze i Ostrowie (gmina Władysławowo) oraz na Motławie we Wróblewie (gmina Suchy Dąb).

Na szlaku Czarnej Wdy w Jastrzębiej Górze i Ostrowie powstała nowa infrastruktura kajakowa: schody, rynienki ułatwiające wodowanie kajaków i pomosty. Obok przystani stanęły też elementy małej architektury, dzięki czemu organizowanie spływów rzeką jest wygodniejsze. Chodzi m.in. o wiaty do odpoczynku, łatwostoły, toalety oraz stojaki na sprzęt wodny.

Czarna Woda to rzeka idealna na spływy dla rodzin z dziećmi. Jej szlak jest łatwy i pozbawiony przeszkód, płynie głównie w podmokłej pradolinie Północnych Kaszub. Spływ Czarną Wodą można zakończyć w wyjątkowej scenerii – rzeka wpada bezpośrednio do Morza Bałtyckiego, przecinając po drodze szeroką, piaszczystą plażę.

Czytaj też: Stacja ładowania Energi na słupie oświetleniowym w Porcie Gdynia

Nowe miejsca do slipowania (fot. UMWP)
Nowe miejsca do slipowania (fot. UMWP)

Nowa infrastruktura dla wodniaków powstała także we Wróblewie na Motławie. Kajakarze mogą korzystać z pomostu, slipu, suszarek na kajaki oraz wygodnych miejsc odpoczynku. Wróblewo to dobry pomysł na przystanek w trakcie spływu Motławą z Gdańska i z powrotem. Rzeka charakteryzuje się prawie niewyczuwalnym nurtem, więc nawet płynięcie pod prąd nie sprawia trudności. Warto tu przypłynąć również ze względu na znajdujący się nad brzegiem rzeki Motławy obok przystani urokliwy kościołek szachulcowy. To jedna z najpiękniej położonych świątyń na żuławach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: