Prysnął gazem, by ukraść alkohol. 31-latek w rękach policji

Policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów spożywczych w Gdańsku. Sprawca, uciekając z ukradzionym alkoholem, prysnął pracownikowi ochrony gazem w twarz. Rozpoznał go policjant, który analizował zabezpieczony monitoring. Mężczyzna wpadł podczas innej kradzieży. Będzie odpowiadał za przestępstwo w ramach tzw. recydywy. O jego dalszym losie jeszcze dziś zadecyduje sąd.

Policjanci z Wrzeszcza w Gdańsku pracowali nad sprawą kradzieży rozbójniczej, do której doszło kilka miesięcy wcześniej w jednym ze spożywczych marketów. Wówczas to sprawca ukradł ze sklep alkohol o wartości ponad 400 zł, a gdy zareagował na to pracownik ochrony, mężczyzna prysnął mu w twarz gazem pieprzowym i uciekł. Podczas ucieczki porzucił ukradziony alkohol.

Funkcjonariusze podczas swojej pracy sprawdzili wiele informacji. Zarówno te, które zgromadzili bezpośrednio po zdarzeniu, jak również te zdobyte podczas dalszej pracy nad sprawą. Kryminalni przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły wnieść istotne dla śledztwa informacje. Policjanci zabezpieczyli także monitoring, który starannie przeanalizowali. Wykonane czynności oraz analiza zabezpieczonego monitoringu pozwoliły na ustalenie wizerunku sprawcy, który następnie został udostępniony innym policjantom. Funkcjonariusze wiedzieli, że ustalenie tożsamości sprawcy oraz jego zatrzymanie jest kwestą czasu.

Mężczyzna został rozpoznany przez policjanta z ogniwa patrolowo interwencyjnego, policjanci ustalili jego dane i zaczęli go szukać. Sprawcą okazał się 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Zobacz także: Policjanci zapobiegli kibicowskiej „ustawce”

Dalszym losem 31-latka zajmie się sąd

31-latek wpadł na kradzieży alkoholu w markecie na Przymorzu. Gdy policjanci go sprawdzili w policyjnej bazie danych, szybko okazało się, że jest poszukiwany za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Jeszcze dzisiaj 31-latek usłyszy najprawdopodobniej zarzut kradzieży rozbójniczej. Dodatkowo sąd rozparzy wniosek o zastosowanie wobec niego aresztu. Mężczyźnie grozi kara 15 lat więzienia, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, kara może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: