Dulkiewicz ocenia występ kard. Dziwisza w TVN. „Zabrakło przepraszam”

Zabrakło przepraszam i bezwzględnego stanięcia po stronie skrzywdzonych – uważa Aleksandra Dulkiewicz. Prezydent Gdańska skomentowała w ten sposób słowa kard. Stanisława Dziwisza. Arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej w stacji TVN wyraził swoje ubolewanie i przekazał, że nie przypomina sobie, by otrzymał dokumenty w sprawie Janusza Szymika, ofiary księdza pedofila i że nie ma po nich śladu w rejestrach.

Nie wiedziałem o tym, że Janusz Szymik chodził do biskupa. Jak sprawy wyglądały, gdzie się udawał. To jest inna diecezja i trudno się mieszać w jej sprawy – powiedział w „Faktach po Faktach” kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II, były metropolita krakowski.

Kardynał Dziwisz pytany w „Faktach po Faktach”, czy przypomina sobie rozmowę z ks. Isakowiczem-Zaleskim, odpowiedział, że nie. Dodał, że ks. Isakowicz-Zaleski „przychodził do niego nieraz”. – Ale rozmowy na ten temat sobie nie przypominam. Zwłaszcza że ta sprawa nie należała do mnie. Sprawa należała zawsze do biskupa ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej – mówił.

Do tych słów w poniedziałek rano postanowiła się odnieść prezydent

 – Odpowiedzialność jest szeroka, a niewiedza albo niewystarczające chęci jej wyeliminowania są już odpowiedzialnością… Zabrakło przepraszam i bezwzględnego stanięcia po stronie skrzywdzonych. Piszę, to z dużym smutkiem… – napisała na swoim fanpage’u Aleksandra Dulkiewicz.

Nie brakuje reakcji na wpis

Ktoś jednak w komentarzy pod wpisem prezydent Gdańska zwrócił uwagę, że niewiedza dotyczy też ugrupowania, z którym sympatyzuje Aleksandra Dulkiewicz, czyli Platformą Obywatelską.

– Nie wiedza jest odpowiedzialnością. Ciekawe … To Pani kolega jest odpowiedzialny za #ZatokaSztuki a Donald Tusk za afery np. #AmberGold, #OLTExpres – napisał Kamil Miklaszewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: