Prezydent Gdańska skarży się publicznie na internetowe trolle

Koronawirus w natarciu, komunikacja miejska w Gdańsku przynosi coraz wyższe straty, szkoły zaczynają pracować w trybie zdalnym, tymczasem Aleksandra Dulkiewicz martwi się, że jej wizerunek wykorzystują internetowe trolle.

Uwaga! Coraz więcej botów i niebotów podszywa się pode mnie na Twitterze jak choćby @Jupiterek_ vel http://kosiarzskalpów.pl Jedyne moje konto to @Dulkiewicz_A #stopfakenews Dziękuję  @DemagogPL za czujność! – napisała na twitterze prezydent Gdańsk, Aleksandra Dulkiewicz.

Wspomniany przez prezydent użytkownik „Jupiterek” mówiąc najprościej sklonował konto. W jednym z wpisów poparł Jerzego Owsiaka, że ten nie zgadza się na przekazanie łóżek, dostarczonych przez jego fundację szpitalom, na walkę ze skutkami koronawirusa. Całość planu miała obciążyć prezydent. Internauci szybko zorientowali się, że to „fake”.

Co ważne, takie klonowanie kont nie jest nową praktyką. W trakcie ostatnich kampanii wyborczych wielokrotnie podobny zabieg stosował właściciel konta pn. „Człowiek Bóbr”, co przyniosło mu niemałą popularność.

Cóż, zamiast angażować się w walkę z trollami zalecamy Aleksandrze Dulkiewicz zaakceptowanie sytuacji w mediach społecznosciowych i zajęcie się sprawami miasta. Takie są skutki sławy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: