Kolejne działki zmienią przeznaczenie w „Republice deweloperów”

Deweloperzy mogą zacierać ręce. Do gdańskiego magistratu wpłynął wniosek zmiany zagospodarowania terenu przy ul. Uczniowskiej. Chodzi o 37-hektarowy obszar, który do tej pory w dużej mierze przeznaczony był pod zabudowę przemysłowo-usługową. Teraz mają powstawać tam osiedla i przeszkodą w tym nie ma być nawet dawna lokalizacja na tym terenie osadników ścieków.

Co ciekawe teren według lokalnego portalu Trojmiasto.pl należy do miejskiej spółki Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna. To jej władze zabiegają o zmianę przeznaczenia w mieście. Dzisiaj na tym terenie dzieje się niewiele, ale już niebawem sytuacja może się zmienić. Rzecznik wspomnianej spółki jednak twierdzi, że terenu nie zamierza sprzedać.

Oprócz GIWK wniosek o zmianę obowiązujących planów został złożony przez spółkę prawa handlowego. Miasto nie podaje jednak informacji o jej nazwie.

Do wspomnianej spółki GIWK należą też grunty po dawnych osadnikach oczyszczalni ścieków. Także one nie stoją na przeszkodzie zmiany planu.

Kolejne działki zmienią przeznaczenie – to pewne

Przegłosowanie zmian w planie przez Radę Miasta Gdańska nie powinno być większym problemem. W tzw. „Republice deweloperów” rządzi Koalicja Obywatelska i Stowarzyszenie Wszystko Dla Gdańska, którego prezesem jest Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. Prawo i Sprawiedliwość

Poza tym kilka lat temu uchwalono studium uwarunkowań i kierunków przestrzennych, które wskazuje teren przy ul. Uczniowskiej na idealny pod osiedla mieszkaniowe.

50 tys. zł za wiatę przystankową w Gdańsku. Będzie ich 30

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: