Szybciej pojedziemy rowerem z górnego tarasu do Parku Oruńskiego w Gdańsku

Niebawem ruszą prace związane z budową brakującego odcinka ścieżki ze Zbiornika Augustowska w kierunku Parku Oruńskiego. Właśnie podpisano umowę na realizację zadania.

Jeśli proces inwestycyjny przebiegnie bez zakłóceń, w maju przyszłego roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej drogi pieszo-rowerowej wzdłuż Potoku Oruńskiego. W ubiegłych latach wybudowano dwa odcinki trasy, od okolic Zbiornika Augustowska do wysokości ogródków działkowych. Te dwa fragmenty zrealizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ostatni odcinek asfaltowej ścieżki, od ogródków działkowych do okolic amfiteatru w Parku Oruńskim sfinansowany zostanie z Budżetu Miasta.

 – W zakresie przetargu na realizację, znalazła się budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 650 metrów, budowa oświetlenia LED i montaż ławek. Ponadto umocnione zostaną skarpy Potoku Oruńskiego. Prace mają zakończyć się w maju 2021 roku – mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Wykonawcą prac jest firma ASPERGO Maciej Dziechciński, która otrzyma za wybudowanie brakującego odcinka ponad 1 mln złotych.

Pierwszy etap ścieżki, liczący ok. 250 metrów powstał w listopadzie 2017 roku w ramach BO 2017. Jej koszt wyniósł ok. 348 tys. złotych. Kolejny fragment, liczący ok. 350 metrów powstał w ramach BO 2018 za ponad 961 tys. zł.

50 tys. zł za wiatę przystankową w Gdańsku. Będzie ich 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: