Protesty w obronie praw kobiet na ulicach Gdańska i Gdyni

W piątek wieczorem na ulice Gdańska i Gdyni wyszli przeciwnicy ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Uczestnicy manifestacji sprzeciwiali się uniemożliwieniu dopuszczalności przerwania ciąży ze względów eugenicznych.

To drugi dzień manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przepisów dotyczących aborcji. Wczoraj, tak jak dzisiaj przeciwnicy spontanicznie zgromadzili się przed biurami poselskimi Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni i w Gdańsku.

W pierwszym mieście w piątek marsz przeszedł ulicą Świętojańską. Natomiast w Gdańsku mnóstwo osób przyszło na Targ Drzewny. Na budynku rozwieszono transparent z napisem: „Wyp*****lać”.

Oba zgromadzenia były nielegalne.

Natomiast gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Cabaj do mediów społecznościowych wrzuciła zdjęcie z transparentami manifestantów spod krzyża ustawionego tuż obok kościoła św. Brygidy w Gdańsku.

Gdańsk. Bazylika św. Brygidy. Przed chwilą, protestujący aborcjoniści, nieświadomie oddali swoje grzechy Chrystusowi. Dla Jego bolesnej męki…

To nie koniec protestów

Przypomnijmy, że w czwartek Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

W sobotę o godzinie 14 na Hucisku w centrum Gdańska środowiska lewicowe i liberalne organizują manifestację pn. „To jest wojna!”. Uczestnicy samochodami w ten sposób zablokują ruch na głównej arterii miasta.

Samochodowa manifestacja ws. wyroku TK w centrum Gdańska

Pomorscy posłowie o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: