Samochodowa manifestacja ws. wyroku TK w centrum Gdańska

Środowiska lewicowe i liberalne organizują w sobotę protest w centrum Gdańska pn. „To jest wojna!”. Uczestnicy będą się sprzeciwiać uniemożliwieniu dopuszczalności przerwania ciąży ze względów eugenicznych. Samochodami zablokują ruch na głównej arterii miasta.

Przypomnijmy, że w czwartek Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Dlatego w sobotę o godzinie 14 na Hucisku w centrum Gdańska środowiska lewicowe i liberalne organizują manifestację pn. „To jest wojna!”. Uczestnicy samochodami w ten sposób zablokują ruch na głównej arterii miasta.

Za kilka dni w tym kraju zacznie się piekło kobiet. Nie pozwólmy, by pseudo sędziowie pseudo trybunału z magister Julią Przyłębską na czele skazywali nas na tortury! Nie będziemy siedzieć bezczynnie! Wyjedźmy w sobotę na ulice i nie bądźmy grzeczne! W ramach protestu zablokujmy główne skrzyżowania w Gdańsku, Sopocie i Gdyni – zachęcają organizatorzy.

Podkreślmy, że według TK nie potrzeba nowelizacji ustawy – wejdzie w życie zaraz po opublikowaniu w „Dzienniku ustaw”, czyli w ciągu najbliższych kilku dni.

Niech nasz protest rozleje się na cały kraj. Oklejcie swoje auta banerami, wyraźcie swoją złość! – kończą organizatorzy.

Pomorscy posłowie o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: