Złodziej rowerów wpadł w ręce policji. Ukrył 13 pojazdów

Policjanci z Gdańska zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kradzież rowerów. Mężczyzna w chwili zatrzymania prowadził dwa ukradzione rowery. W garażu przechowywał kilkanaście jednośladów oraz wózek rowerowy. Sprawca usłyszał zarzuty.

Operator miejskiego monitoringu powiadomił policjantów, że w rejonie Śródmieścia mężczyzna jadący na rowerze prowadzi drugi rower. Na miejsce pojechali wywiadowcy z gdańskiej komendy miejskiej. Mężczyzna się przemieszczał i policjanci zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Funkcjonariusze dojechali do ul. Chmielnej i to właśnie tam zauważyli mężczyznę jadącego rowerem.

Policjanci wydali mężczyźnie polecenie zatrzymania się, jednak ten zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali go i obezwładnili. Po sprawdzeniu jednośladów w policyjnej bazie danych okazało się, że jeden z nich kradziony.

Złodziej rowerów zatrzymany w Gdańsku (fot. KMP Gdańsk)
Złodziej rowerów zatrzymany w Gdańsku (fot. KMP Gdańsk)

Znaleziono kolejnych 13 rowerów

Zatrzymany 26-letni mieszkaniec Gdańska został przewiedziony do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Kartuskiej. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole mieszkania sprawcy oraz pomieszczeń, które zajmuje. Podczas kontroli ujawnili garażu 13 rowerów oraz wózek rowerowy do przewożenia dziecka.

Dodatkowo mundurowi znaleźli w jego pokoju kilka porcji narkotyków. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że część odzyskanych rowerów zostało ukradzionych z terenu dzielnic Przymorze oraz Suchanino. Mężczyzna dotychczas usłyszał 4 zarzuty kradzieży oraz zarzut posiadania środków odurzających.

Funkcjonariusze dotarli już do kolejnych ośmiu pokrzywdzonych i cały czas pracują nad tą sprawą, aby ustalić właścicieli pozostałych jednośladów.

Za kradzież grozi 5 la więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: