Rozbudowa ul. Kartuskiej idzie pełną parą

Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej na odcinku od ul. Otomińskiej do skrzyżowania z ul. Nowatorów w Gdańsku. Postępy prac na budowie widać gołym okiem.

Umowę na realizację zadania podpisano w sierpniu 2020 roku. Od tego czasu na terenie budowy trwały głównie prace związane z budową instalacji podziemnych.

– Trwają prace ziemne na jezdni południowej ul. Kartuskiej, od ul. Nowatorów do ul. Nowej Inżynierskiej, na ul. Jaśminowy Stok oraz Nowej Inżynierskiej. Zaawansowanie tych prac to około 80 proc. – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – Przygotowujemy się do wykonywania warstw konstrukcyjnych na tych odcinkach. Zakończono wykonywania kanalizacji deszczowej w ul. Geodetów, Nowej Inżynierskiej, Jaśminowy Stok oraz na części jezdni południowej ul. Kartuskiej – dodaje szef DRMG.

Ponadto wykonano kanalizację sanitarną w Nowej Inżynierskiej. Trwa wykonywanie kanalizacji sanitarnej na odcinku Nowa Inżynierska – Otomińska. W przyszłym tygodniu zamierzamy rozpocząć prace związane z budową wodociągu wzdłuż ul. Nowatorów oraz kanalizacji deszczowej w ul. Fabrycznej.

Trwają także prace związane z przebudową sieci gazowej i sieci światłowodowych, jak również budowa linii oświetlenia ulicznego na ul. Nowa Inżynierska, Jaśminowy Stok, południowej jezdni ul. Kartuskiej.

Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku (fot. DRMG)
Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku (fot. DRMG)

Rozbudowa za 37 mln zł

Rozbudowa ul. Kartuskiej obejmuje odcinek liczący ok. 1,2 km od ul. Otomińskiej do ul. Nowatorów. Zakres prac przewiduje, że na wspomnianym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Ponadto zostaną wybudowane nowe chodniki, oświetlenie, a na fragmencie także droga rowerowa. Wykonawcą robót jest firma Kruszywo Sp.z.o.o. Prace zakończą się w listopadzie 2021 r., a ich koszt to ponad 37 mln złotych. Inwestycja otrzymała również finansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 13,5 mln zł.

Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku (fot. DRMG)
Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku (fot. DRMG)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: