Instytut Ordo Iuris będzie reagował na profanacje w kościołach

Trwa akcja „Słowo na niedzielę”. Jej autorzy – związani z ruchami feministycznymi – zamierzają wchodzić do kościołów i zakłócać msze. To ich odpowiedź na wyrok TK w sprawie aborcji. Na te działania ma zamiar odpowiadać Instytut Ordo Iuris, który o każdych aktach wandalizmu i agresji będzie zawiadamiać prokuraturę.

Działacze lewicy, którzy jeszcze kilka dni temu chcieli zamykać kościoły w związku z pandemią, teraz mają do nich wchodzić po to, żeby dokonać profanacji. Informacje o aktach wandalizmu i agresji proszę zgłaszać do Instytut Ordo Iuris, który pomoże w każdej takiej sprawie – mówi Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu.

Akty wandalizmu i agresji należy udokumentować, w miarę możliwości poprzez zdjęcie lub nagranie zdarzenia. Zgłoszenia należy kierować na adres: interwencja@ordoiuris.pl.

Obok zawiadomień do prokuratury opracujemy raport opisujący motywowane ideologicznie naruszenia prawa – dodaje Zych.

Plakatowanie i fałszywe banknoty

Wiecie, jak cieszą się kościelni sadyści? Wiecie, jak jutro katofanatycy będą świętować zwycięstwo nad kobietami? Fakt legalizacji tortur? Popsujmy im humory! Bo cieszą się przedwcześnie! Weź nasz banknot, idź do kościoła i wrzuć na tacę! Nie chcesz wchodzić do środka – przyklej plakat na zewnątrz! – brzmi komunikat organizatorów akcji „Słowo na niedzielę”.

Uczestnicy akcji sprzeciwiają się uniemożliwieniu dopuszczalności przerwania ciąży ze względów eugenicznych.

Tymczasem od dwóch dni w Trójmieście trwają protesty pod hasłem: „Piekło kobiet”. Protestujący spotykają się przed siedzibami polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z uwagi na epidemii koronawirusa poruszają się też tłumnie samochodami.

Czym jest Instytut Ordo Iuris?

To polska fundacja z siedzibą w Warszawie utworzona w 2013 r. przez Stowarzyszenie Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Stawia ona sobie za cel „badania nad kulturą prawną i duchowym dziedzictwem, w którym jest zakorzeniona kultura polska oraz propagowanie ich w życiu publicznym i systemie prawnym”. Ordo Iuris zalicza się do grup interesu artykułujących postulaty Kościoła katolickiego.

W 2018 roku zadeklarowała swój budżet w wysokości ponad 1,03 miliona euro, w całości z darowizn. Natomiast w 2019 roku organizacja otrzymała w formie darowizn w kwocie ponad 6,34 milionów złotych.

Drugi dzień protestów w sprawie aborcji po decyzji TK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: