Będzie nowa droga rowerowa wzdłuż ul. Nowatorów w Gdańsku

Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowatorów, na odcinku od ulicy Kartuskiej do Budowlanych. Prace potrwają do końca sierpnia 2021.

Na ulicy Nowatorów, na odcinku od Kartuskiej do Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną również niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów będzie poszerzony.

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.

Rozbudowa ul. Kartuskiej idzie pełną parą

Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstaje również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Inwestycja obejmuje ok. 500 metrowy odcinek ulicy od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: