Czy trójmiejscy dziennikarze podsycali manifestacje ws. aborcji?

W minioną sobotę w Trójmieście odbyły manifestacje w sprawie aborcji. Emocje sięgały zenitu nie tylko na ulicy, ale także w mediach społecznościowych. Czy podsycali je także lokalni dziennikarze – Maciej Korolczuk z redakcji Trojmiasto.pl i Maciej Bąk z Radia Zet?

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w weekendowych protestach na ulicach Trójmiasta w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ograniczenia aborcji z powodów eugenicznych. Emocje były ogromne, co przejawiało się w hasłach głoszonych przez manifestantów.

Można było usłyszeć wulgaryzmy: „Wypier***ć”, „Je**ć PiS”, czy „Policji, Milicji, jeden ch*j”. Były też delikatniejsze hasła „No woman, no kraj”, „Gorzej jak za Ceaușescu”, „Moje ciało, mój wybór”.

Atmosfera udzieliła się także trójmiejskim dziennikarzom, którzy swoimi wpisami podsycali wydarzenia na ulicach Trójmiasta.

Mają na koncie tuszowanie pedofilii, romanse z faszystami, szczucie na LGBT i lobbowanie za piekłem kobiet. I teraz mamy im współczuć bo ktoś wchodzi im na msze z hasłami na kartonach? Trzeba było, klerze, myśleć wcześniej! – napisał Maciej Bąk, trójmiejski dziennikarz Radia Zet.

Czy z tego wpisu nie płynie sygnał: można ruszać na kościoły? Maciej Bąk jest krytykiem kościoła. Wielokrotnie podważał jego funkcjonowanie w swoich wpisach w mediach społecznościowych.

Emocje prawdopodobnie zagrały też u innego trójmiejskiego dziennikarza – Macieja Korolczuka. Pracownik portalu Trojmiasto.pl swój wpis, ukazujący z lotu ptaka protest przy Hucisku w Gdańsku, opisał hashtagiem „#TojestWojna”. Właśnie ten hashtag wymyśliły najbardziej radykalne organizacje feministyczne, które w sposób brutalny i wulgarny atakują swoich przeciwników.

Obserwujący Macieja Korolczuka, zaczęli – w odpowiedziach pod jego Tweetem – zamieszczać zdjęcia z okresu II wojny światowej przekonując dziennikarza, że to jest właśnie wojna.

Czy w obu przypadkach dziennikarze reprezentują linię swoich redakcji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: