Dwoje włamywaczy w rękach policjantów z Kwidzyna

Policjanci zatrzymali w ostatnim czasie 2 osoby podejrzane o przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden ze sprawców pokonując zabezpieczenia włamał się do domu, a drugi do pojazdu. W obu przypadkach łupem były pieniądze. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem.

W piątek funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie dotyczące włamania do budynku mieszkalnego w miejscowości Ryjewo. Sprawca do środka dostał się poprzez wypchnięcie płyty zabezpieczającej okno, a następnie ukradł z niego pieniądze w kwocie 250zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od zgłaszającego, rozpytali świadków oraz dokonali oględzin przy udziale technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady pozostawione przez sprawcę na miejscu.

Po zebraniu wszystkich materiałów policjanci wytypowali 37-letnią sprawczynię tego włamania. Została ona zatrzymana tego samego dnia.

Z kolei w Kwidzynie w niedzielę doszło do włamania i kradzieży do samochodu marki Renault. Łupem sprawcy padła kasetka z pieniędzmi w kwocie ok. 600 złotych. Wyjaśniający sprawę policjanci w wyniku przeprowadzonych działań ustali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Kwidzyna.

Wszyscy zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: