Kasacja wyroku w sporze Natalii Nitek-Płażyńskiej z Hansem G.

Prokurator zaskarżył wyrok, który uniewinnił oskarżonego od popełnienia przestępstwa kierowania gróźb karalnych wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej – podaje Radio Gdańsk. Prokurator domaga się, aby sąd ponownie rozpoznał sprawę Hansa G.

Według  prokuratury gdański sąd odniósł się tylko do jednej z rozmów oskarżonego z podwładną. Pominął natomiast szereg istotnych faktów – wśród nich wcześniejsze ataki na pokrzywdzoną, oraz rzucanie przedmiotami w jej obecności w pomieszczeniach firmy.

Jak podają dziennikarze Radia Gdańsk, prokurator wskazał, że takie zachowanie przełożonego powodowało poczucie stałego zagrożenia i obawę, że w końcu mężczyzna może zrobić jej krzywdę. Właśnie z tego powodu wniosek o uchylenie wyroku w zaskarżonej części i przekazanie sprawy Sądowi Okręgowemu w Gdańsku do ponownego rozpoznania.

Mowa nienawiści

Były pracodawca Natalii Nitek-Płażyńskiej przyznał, że zabiłby wszystkich Polaków i posługiwał się mową nienawiści używaną przez nazistów w czasie II wojny światowej. Zdaniem sądu I instancji oskarżony groził pracownicy śmiercią, powołując się na wyższość Niemców nad Polakami.

Sprawa toczyła się w sądach karnym i cywilnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: